EV DEKORASYONUNDA ÖNEMLİ İPUÇLARI

-Öncelikle renklerden başlayalım.Kendinize temel bir renk seçin.Şöyle açıklayacak olursak bir rengi baz alın.  Mesela beyaz veya siyah. Bu iki rengi temel olarak kullanıp buna uygun renklerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Salonunuzda kullanacağınız koltuk konsol tv standı gibi mobilyaları beyaz veye siyah seçip, perde halı ve de aksesuarları bunları tamamlayacak renklerde seçebilirsiniz. 


-Fazla eşyadan kaçının. Gereksiz yere dekorasyona dahil edilen eşyalar göz yorar. Evinizde dağınık bir görüntüye sebep olabilir. Özellikle küçük bir eve sahipseniz fazla eşyadan kurtulmanızı öneririz. Bu evinizde daha ferah bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olur. Eviniz için alışveriş yaparken dekorasyonunuza uyan eşyaları seçmelisiniz. Bunun için bir alışveriş listesi size yardımcı olabilir.


- Eğer büyük bir salonunuz varsa renk olarak koyu renkleri rahatça tercih edebilir evinizde sıcak bir hava oluşturabilirsiniz. Küçük bir salonunuz varsa açık tonlar kurtarıcınız olabilir. Yine büyük aynalar kullanarak mekanı olduğundan büyük gösterebilirsiniz


-Aydınlatma da dekorasyonu tamamlayan unsurlardandır. Bu unsur görmezden gelinmemelidir.Dekorasyona uygun aydınlatma araçları tercih edilmelidir. Işığın rengi ve şiddeti dekorasyona uyum sağlamalıdır.


-Mobilyalarınızda kullanılan malzemelerde de bir bütünlük olmalıdır. Metal ağırlıklı mobilyalar yine aynı cins mobilyalarla uyum sağlamalıdır. Ahşap ağırlıklıysa ahşaptan devam edilmelidir. Mesela ahşap bir masaya ahşap sandalye daha uyumlu olacaktır.