DEKORASYONDA RENK SEÇİMİ VE UYUMU

Hangi bölümden başlarsanız başlayın renk uyumu çok önemlidir. Özenle dekore edilen bir evde renkler de özenle seçilmeli.  Renkler uyum içinden olmalıdır. Kullanılan parke renginden tutun seçeceğiniz dekoratif ürünlere kadar bir uyum bütünlük sağlanmalıdır. Eviniz huzur ve güven ortamı sağladığı için göz yormamalıdır. Eviniz küçük ya da büyük olabilir, oluşturacağınız dekorasyon ile istenen görünüme tarza ulaşabilirsiniz.


 İlk olarak salondan başlayacak olursak; eğer salon mobilyalarında beyaz tonlar açık renkler hakimse ferah bir salona sahipsinizdir az çok.  Salondaki diğer renkler de buna paralel olarak açık tonlarda olmalıdır. Bütünlük bozulmamalıdır. Halı perde veya objeler de açık renk tercih edilmelidir. Bir köşeye koyacağınız beyaz bir
konsol ve üzerine yerleştirilen açık tonlarda objeler salonunuzda farklılık yaratacaktır.


 Eğer genel olarak koyu tonlar tercih ediyor iseniz yine onlara paralel olarak koyu veya pastel tonlar kullanabilirsiniz. Ahşap renginde mobilyalarınıza pastel tonlar çok yakışacaktır.


 Aynı şekilde yatak odanızda beyaz ve açık renk tonlar hakim ise yine buna paralel olarak açık tonlarda nevresim halı ve perde kullanabilirsiniz. Ya da koyu renkler hakimse devamı da koyu renklerde olmalıdır. Mutfağınızı da aynı mantık ile dekore ettiğinizde güzel bir görünüm elde edersiniz. Açık tonlarda kullanılan mutfak dolaplarına beyaz bir masa eşlik edebilir.