EVİMİZDE COUNTRY TARZI

 Country tarzı barındıran mobilyalarda metal kullanılmaz. Mobilyalarında ahşap tercih edilir. Genelde meşe ceviz ve kayın ağacı kullanılır. Beraberinde kaliteyi de getirmek isterseniz kayın ağacından üretilmiş mobilyaları tavsiye ederim.Renk olarak genelde beyaz ve buna eşlik eden pastel ve sade tonlar kullanılır. Ahşabın rengi de açık tonlarda olmalıdır. Bu sayede doğallığı ve huzuru size hissettirir. 


 Salonunuzda kullandığınız mobilyaların yanı sıra perde,halı, dekoratif objeler de uyumlu olmalıdır. Açık tonlarda perde ve halılar, seramik objeler beraberinde bütünlüğü getirir. Pastel tonlarda ve çiçekli desene sahip kırlentler size yardımcı olacaktır. Salon en çok vakit geçirdiğimiz ortak alandır. Böyle öncelikli bir ortamda ekstra özen size iyi hissettirecektir.

 

Mutfağınızda kullanacağınız yemek masası,mutfak dolapları beyazdan ve açık renk ahşaptan yana olduğunda bu tarzı yakalayabilirsiniz. Yine aynı şekilde kullandığınız halı ve perde açık renk ya da pastel tonlarda ,yemek masanızın sandalyeleri kadife gibi döşemeli olursa bu tarza uyum sağlayabilirsiniz.

 

Yatak odası için baktığımızda klasiği ve modern duruşu bir araya getiren dolap,şifonyerkomodinmakyaj masası kullanabilirsiniz. Yine ahşabın verdiği o huzuru burada da yakalayabilirsiniz. Bembeyaz özenle tasarlanmış mobilyalar içinizi açmaya yardımcı olur. Perde ve nevresim takımlarında pastel tonları ve yine huzur veren iç açan desenler kullanabilirsiniz. Tüylü bir halı da bambaşka bir hava katmak adına kullanılabilir.