EV DEKORASYONUNDA ÖNCELIK

Evinizi dekore ederken şuradan başlayabilirsiniz: En çok nerede vakit geçiriyorsunuz? Misal bu soru için verilen cevaplar genel olarak ortaktır diyebiliriz. o da söyledir ki; oturma odası ya da salon. Burada odanın baştan aşağı  rengi önemlidir. Kullandığınız duvar boyasının rengi, perdenizin rengi, eşyalarınızın rengi hatta yerdeki döşemelerin rengi bile. Işığın gelişi, odanın aydınlık oluşu son derece önemlidir. Bu hem sizi iyi hissettirir hem de renkleri ve tarzı daha çok ön plana çıkarır. Üstelik misafirlerinizin ilk dikkatini çekecek olan yer de burasıdır. Bu yüzden ekstra özen ister. Kullandığınız mobilyalar dekoratif objeler uyumlu olmalıdır.

 Bir sonraki önem derecesine yemek odasını ekleyebiliriz. Tabi bu size göre değişiklik gösterebilir. Yemek odası oluşturmayacaksanız sonrasında mutfak veya yatak odası olabilir.Yemek odasında kullanacağınız masa takımları sandalyeler uyumlu olmalıdır. Yine buna paralel olacak şekilde
konsolunuz da uyumlu olmalıdır. Yatak odasında kullandığınız mobilyalar birbiri ile uyumlu olmalıdır.
Komodin dolap vs.  Alan kısıtınız var ise beyaz rengini tavsiye ederim.Her zaman şık ve sadeliği ile ön planda olmuştur.

 Son olarak banyoya değinebiliriz.Yine banyo dolabı ve parkeler uyumlu olmalıdır diye düşünüyorum. Ufak tefek objeler de hayat kurtarır :) Yine dar bir alan söz konusuysa beyazdan ve aynalardan faydalanabilirsiniz. Bunlar mekanı olduğundan daha büyük gösterecektir.

 Ben önceliklerimi bu şekilde sıraladım tabii bu öncelikler kişiye göre değişebilir bunu da unutmayalım :)