NEDEN AHŞAP MOBİLYA?


   Ahşap hem dayanıklı hem de doğal oluşu ile insan hayatının yerinde büyük önem taşıyor.Eskiye göre tek farkı kullanım alanının biraz değişmiş olması.Ahşap özellikle mobilya üretiminde oldukça büyük bir  yer kaplamaktadır. Görünüşü,doğallığı ve sağlam oluşu ile fazlaca tercih edilmektedir. Estetik duruşu da bu başlıca sebeplerdendir. Ya da diğer malzemelere göre daha hafif oluşu da sayılabilir.

  Dekorasyonda klasik tarz severler için özellikle vazgeçilmez bir malzemedir. Ayrıca masif ahşapla üretilen mobilyalar kalitesi ile de dikkat çeker. Masif ahşap hem estetik hem de kaliteyi bir arada size sunar. Zamanla deforme olmayan sağlam yapısı ile size mobilya adına sağlam bir yatırım sağlar.Mobilya aldığımız zaman bunu uzun yıllar kullanacağımızı düşünerek, hesap ederek alırız. Bu yüzden mobilya alımına adeta bir yatırım olarak bakılmalı diyebiliriz. Bu yüzden aldığınız mobilyanın kalitesi iyi olmalıdır.

 Masif ahşap sadece klasik tarz mobilyada değil modern tarzda da size istediklerinizi verir. Estetik duruş gibi.İşlevselliği burada da ön plana çıkar. Usta ellerde istenilen tarza bürünür. Modern, avangarde, klasikcountry gibi. Her türden estetik zevke cevap verir ve bir kez daha mobilyada neden ahşap sorusuna cevap buluruz. Fonksiyonlarını da unutmamalıyız. Aynı malzemeden birçok kullanım alanı sağlanıyor. Masa, koltuk takımı, sandalye, dolap, konsol,  şifonyersehpa ve çok daha fazlası... Kalitesi ve doğallığı da cabası.